Zapisz się do newslettera i pobierz bezpłatnego ebooka:

"Złote blizny - jak zrozumieć syndrom DDA/DDD"
100 stron dla Ciebie!

NOWOŚĆ! Wydanie drugie, poprawione, uzupełnione o miejsce na Twoje osobiste notatki i refleksje

W Ebooku znajdziesz odpowiedzi na takie zagadnienia jak:

Czy jestem DDA/DDD?

Rodzina dysfunkcyjna — rodzina zakłamana - na czym polegały kłamstwa?

Role, maski, schematy, blizny - Pod czym się schowałeś/aś?

Mechanizmy uzależnienia czyli o przejmowaniu cech chorego - jakie mechanizmy uzależnienia możesz przejawiać, nie będąc osobą uzależnioną?

Niezaspokojone potrzeby w dzieciństwie DDA/DDD - Twoje nienasycone wewnętrzne dziecko

Krzywdy - czyli co się jątrzy pod blizną?

Zaniedbane emocje - wewnętrzna emigracja - w jakiej strefie regulacji emocji żyjesz?

Toksyczny wstyd i toksyczne poczucie winy - pamiątka po krzywdach

Współuzależnienie - Nadodpowiedzialność za innych, nieodpowiedzialność za siebie - czy nadkontrolujesz bliskie Ci osoby?

Odpowiedzialność za siebie pomimo krzywd. Skarby ukryte w Twoich uzdrowionych ranach

Nazwa e-booka nawiązuje do japońskiej sztuki łączenia złotem rozbitych naczyń (jap. kintsugi). Tytułowe blizny są symbolem pęknięć na tkance psychicznej, które w jakiś sposób zostały ozłocone. Wybrałam tę metaforę, ponieważ dobrze obrazuje przesłanie, z którym chcę wyjść do Dorosłych Dzieci Alkoholików i Dorosłych Dzieci z Domów Dysfunkcyjnych. Pomimo rozbitej przeszłości, sfragmentaryzowanej tożsamości, nieudanych związków powielających stare schematy, możemy czerpać nadzieję z idei, że te potłuczone kawałki da się skleić czymś wartościowym. Czymś, co sprawi, że nawet bolesne niegdyś rany (a dzisiaj blizny) stają się wartością. W Japonii bowiem popękane naczynia naprawione złotem uznaje się za cenniejsze niż te bez popękań. Złotem, którym mamy posklejać naszą historię, jest miłość — od nas samych, drugiego człowieka czy Boga. Tak rozumiane złoto stanowi symbol więzi, która spaja to, co poranione i potłuczone, bowiem miłość jest spoiwem doskonałości (Kol 3,13; Biblia).

Głównym zamierzeniem e-booka jest pomoc we wstępnym zrozumieniu mechanizmów i schematów przetrwałych w nas po doświadczeniach życia w dysfunkcyjnym domu. Sprawiają one, że istniejemy przede wszystkim za pośrednictwem fasad, masek, kamuflażu i ciągłego dostosowywania się. Zanim to zmienimy, potrzebujemy to zrozumieć — stąd psychoedukacyjna funkcja e-booka.

Jego celem jest też wsparcie w odkłamywaniu własnej historii i stawaniu w prawdzie ze sobą. Aby stało się to możliwe, potrzebujemy dotknąć swojej biografii, potrzebujemy nazwać jej rozdziały po imieniu.

Złote blizny mogą również pełnić funkcję pomocy terapeutycznej, jako że są formą rzetelnej i jednocześnie przedstawionej przyswajalnym językiem psychoedukacji. Warto pamiętać, że sama psychoedukacja nie zastąpi psychoterapii. Najtrudniejsze, najbardziej nasycone emocjonalnie procesy należy przepracować w przestrzeni terapeutycznej. Umiejętność znajdowania słów dla swoich przeżyć, a więc jeden z efektów psychoedukacji, jest jednak dobrym wyjściowym zasobem w procesie uzdrawiania.

EBOOK to nie wszystko, co dla Ciebie PRZYGOTOWAŁAM!

Do tego ebooka, wkrótce będziesz mógł/a kupić kurs "Od skrzywdzonego dziecka do zdrowego dorosłego". Obserwuj stronę www.wewnatrz-relacji.pl oraz moje social media - Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna.

Zmiana następuje wtedy, gdy stajesz się tym, kim jesteś, a nie, gdy próbujesz stać się tym, kim nie jesteś.
Jerzy Mellibruda

Julia Kawalec

Swoją pracę dedykuję Osobom DDA/DDD i Współuzależnionym. Pomagam wziąć odpowiedzialność za odzyskanie SIEBIE po dysfunkcyjnym dzieciństwie i związkach, a następnie nauczyć się przyjaźni ze SOBĄ.

Moją misją jest dzielenie się psychowiedzą, tak by Każda Osoba DDA/DDD miała szansę zrozumieć siebie i swoje mechanizmy, które rządzą nią po trudnych doświadczeniach.

Jestem psychologiem, certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień/współuzależnień i dyplomowaną psychoterapeutką integracyjną. Wraz z dr Kamilą Kuprowską-Stępień założyłam w Warszawie Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju "Wewnątrz Relacji".
Znajdziesz mnie na kanale youtube oraz FB - Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna.