Bezpłatny webinar:

Wstyd i poczucie winy u dzieci i młodzieży

29 maja o 19.00

Zapraszam Cię na rozmowę psychoterapeutek wokół zagadnienia wstydu i winy u dzieci i młodzieży.

W trakcie webinaru odpowiemy na pytania takie jak:

Jak dzieci poznają świat emocji, uczuć i zachowań w toku rozwoju?

Kiedy rozwojowo pojawia się wstyd i poczucie winy? Jakie są ich funkcje?

Jak rozpoznać, że dziecko przeżywa wstyd lub poczucie winy – co mówi ciało?

Kiedy możemy przypuszczać, że dziecko przeżywa wstyd i/lub poczucie winy w sposób nadmiarowy?

W jaki sposób można dbać o to, by dziecko uczyło się rozpoznawać i radzić sobie z własnym wstydem i poczuciem winy jeśli jako rodzic samemu ma się z tym kłopot?

DOs and DON’Ts dla rodziców, którzy chcą wspierać rozwój emocjonalno-społeczny swoich dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem emocji wstydu i poczucia winy.

Toksyczny wstyd i wina trzyma w swoich sidłach większość osób, które przeżyły dysfunkcyjny dom rodzinny. Twój organizm pod wpływem takiego ciężaru nie mógł zareagować inaczej niż poprzez takie uczucia… a następnie ekstremalnie wykańczające sposoby radzenia sobie z nimi np. poprzez wieczne udawanie kogoś kim się nie jest, popadanie w nałogi, ucieczki od siebie, problematyczne relacje z jedzeniem… Każdy czujący toksyczną wstyd i winę zrobi wiele, by się od tego odłączyć, niestety wiążę się to zazwyczaj z odłączeniem ważnej części siebie, tak jakbyś któregoś dnia postanowił zrezygnować ze swojej ręki…żyć tak jakby jej nie było.

Webinar skierowany jest przede wszystkim do rodziców identyfikujących się z syndromem DDA/DDD, którzy czują, że mają trudność z toksycznym wstydem i poczuciem winy, a bardzo nie chcą przekazać tego swoim dzieciom!
W naszej rozmowie wprowadzimy Was w świat uczuć dzieci i młodzieży, pomożemy je zrozumieć, a przez to dojść także do bliższej relacji z samym sobą!

Webinar już 29 maja o 19.00

Już dziś zadecyduj, że chcesz lepiej zrozumieć zagadnienia toksycznego wstydu i winy, zwłaszcza u swoich dzieci! Pomóż im regulować te uczucia i przywracać je do optymalnego poziomu!

Start webinaru już za
"Przyszedł ten dzień, kiedy ryzyko trwania w pąku było bardziej bolesne niż ryzyko zakwitnięcia".
Anais Nin

w trakcie webinaru będzie można dołączyć do warsztatów online - uwolnij się od toksycznego wstydu i winy!

Agnieszka politańska

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze ścieżką specjalizacyjną: Psychologia Kliniczna Dziecka. Ukończyłam pięcioletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie systemowo-psychodynamicznym, organizowane przez Fundację KONTEKST na Rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin. ​

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Modelowym Ośrodku Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej w Zagórzu, Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, Klinicznym Oddziale Dziennym Psychiatrii Wieku Rozwojowego oraz w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Od niedawna, wraz z innymi psychoterapeutami, współtworzę prywatny gabinet pomocy psychologicznej i psychoterapii „Bliżej Siebie – Mokotowska Pracownia Psychoterapii”, w którym zajmuję się psychoterapią indywidualną dzieci i nastolatków, konsultacjami rodzicielskimi, współprowadzę warsztaty dla rodziców. Mam również doświadczenie we współprowadzeniu grup terapeutycznych dla dzieci oraz dla młodzieży, a także psychoterapii rodzin. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Julia Kawalec

Swoją pracę dedykuję Osobom DDA/DDD i Współuzależnionym.

Pomagam odzyskać SIEBIE po dysfunkcyjnym dzieciństwie i związkach, a następnie nauczyć się przyjaźni ze SOBĄ.

Moją misją jest dzielenie się łatwo przyswajalną psycho-wiedzą, tak by Każda Osoba DDA/DDD miała szansę zrozumieć siebie i swoje mechanizmy, które rządzą nią po trudnych doświadczeniach.

Jestem psychologiem, certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień/współuzależnień i psychoterapeutką integracyjną na finale 4-letniego szkolenia. Wraz z dr Kamilą Kuprowską-Stępień założyłam w Warszawie Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju "Wewnątrz Relacji".

Bezpłatny webinar:

Wstyd i poczucie winy u dzieci i młodzieży

29 maja o 19.00