Bezpłatny webinar:

Jak zrozumieć i zacząć leczyć syndrom DDA/DDD - pierwsze kroki na ścieżce uwalniania się od przeszłości, gdy nie wiesz od czego zacząć?

odbył się - 5 grudnia 20.00

Zajmij swoje miejsce na premierowym webinarze oraz pobierz bezpłatny ponad 60-stronicowy ebook
"Złote blizny"!

W trakcie webinaru odpowiem na pytania takie jak:

Jakie są główne objawy syndromu DDA/DDD wg różnych kategoryzacji? Czy DDA różni się czymś od DDD?

Co musi się wydarzyć w rodzinie pochodzenia, żeby doprowadzić do wytworzenia w dzieciach syndromu DDA/DDD?

Jakie są najczęstsze maski/role, które przyjmują dzieci, aby przystosować się i przetrwać?

Niezaspokojone, niewidziane wewnętrzne dziecko Osób DDA/DDD - czego nie dostało, co nie było fanaberią, lecz ważną potrzebą? Co należy nazwać krzywdą, a nie winą tego dziecka?

Toksyczny wstyd, toksyczne poczucie winy i współuzależnienie - pamiątki po dysfunkcyjnym wychowaniu. Czy mamy na to jakikolwiek wpływ?

Jakie kroki należy podjąć, by wejść na ścieżkę zdrowia i zacząć uwalniać się od przeszłości? (Przynajmniej 7 wskazówek ode mnie dla Was)

W Polsce problem funkcjonowania w bliskości z osobą, która była lub jest uzależniona od alkoholu dotyczy 1,5 miliona dzieci (PARPA). Dane ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że około 28 milionów dzieci żyje w otoczeniu osoby uzależnionej. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że dzieci te niedługo dorosną i być może założą własne rodziny, okaże się, że problem dotyka znacznie szerszą grupę osób niż obejmują to statystyki. Warto zauważyć, że już sama nazwa Dorosłe Dzieci zawiera w sobie pewną sprzeczność, która dobrze obrazuje istotę syndromu DDA/DDD. Dorosłe Dzieci są osobami, które w dzieciństwie musiały przedwcześnie dojrzeć, ponieważ potrzebowała tego rodzina. Z drugiej strony w życiu dorosłym duża część ich funkcjonowania pozostaje na poziomie dziecka. Ich dziecięce potrzeby są w nich nadal aktywne, bo nie spotkały zaspokojenia wtedy, kiedy był ku temu czas. Możemy powiedzieć zatem, że Dorosłe Dzieci są osobami, które utraciły dzieciństwo i utraciły siebie. Funkcjonując za pośrednictwem masek/ról, tracą kontakt ze swoim prawdziwym Ja, zepchniętym na peryferia funkcjonowania. W tym Ja kryją się rozmaite niewyrażone uczucia i niezaspokojone potrzeby. Maska jest z kolei bardzo trudna do zdjęcia. Podtrzymuje ją cały system iluzji i zaprzeczeń, tak dobrze poznany w rodzinie pochodzenia. Jednak przeżywanie siebie poprzez maskę ma swoją cenę. Redukuje doświadczenia płynące z prawdziwego Ja, co w konsekwencji prowadzi do wspomnianej wcześniej utraty siebie. Zadecyduj już dziś, żeby objąć odpowiedzialność to, co się z Tobą wydarzyło po trudnym dzieciństwie! Wejdź na ścieżkę odzyskiwania siebie i przyjdź na webinar!

Webinar skierowany jest do Osób identyfikujących się z syndromem DDA/DDD (lub które chcą zweryfikować czy rzeczywiście ich to dotyczy).

DOSTĘP DO WEBINARU - DO CZWARTKU 22.12.2022 do 23.59

Już dziś zadecyduj, że chcesz lepiej zrozumieć swój syndrom DDA/DDD i podjąć konkretne kroki, by mierzyć się z przeszłością. Zapisz się i zajmij swoje miejsce! Po zapisie otrzymasz link do pobrania ebooka "Złote blizny". To aż 60 stron wyselekcjonowanej wiedzy, która pomoże Ci zrozumieć siebie!

Start webinaru już za
Każda zmiana wymaga jako swego warunku wstępnego "końca świata" czyli upadku starej filozofii życia.
C.G.Jung

Julia Kawalec

Swoją pracę dedykuję Osobom DDA/DDD i Współuzależnionym. Pomagam wziąć odpowiedzialność za odzyskanie SIEBIE po dysfunkcyjnym dzieciństwie i związkach, a następnie nauczyć się przyjaźni ze SOBĄ.

Moją misją jest dzielenie się psychowiedzą, tak by Każda Osoba DDA/DDD miała szansę zrozumieć siebie i swoje mechanizmy, które rządzą nią po trudnych doświadczeniach.

Jestem psychologiem, certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień/współuzależnień i dyplomowaną psychoterapeutką integracyjną. Wraz z dr Kamilą Kuprowską-Stępień założyłam w Warszawie Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju "Wewnątrz Relacji".
Znajdziesz mnie na kanale youtube oraz FB - Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna.